Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim ?

W związku z zainteresowaniem władz Ruch Chorzów SA pomysłem organizacji na Stadionie Śląskim spotkań 31. i 33. kolejki Nice I Ligi Ruch Chorzów – GKS Katowice i Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec, klub radnych Ruchu Autonomii Śląska w Sejmiku Województwa Śląskiego apeluje do Marszałka i Zarządu Województwa Śląskiego o umożliwienie nieodpłatnego udostępnienia chorzowskiego obiektu w celu realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia.
Mecze drużyn, które posiadają kibiców na terenie całego województwa, mogą zgromadzić komplet publiczności, co oznaczać będzie ustanowienie rekordu frekwencji na spotkaniach drugiego szczebla rozgrywek. Stanowić to będzie bezcenną promocję nie tylko Stadionu Śląskiego, ale również naszego regionu jako futbolowego serca Polski. W osiągnięciu wytyczonego celu pomoże ufundowanie przez władze województwa nagród dla stowarzyszeń kibiców w dwóch kategoriach:
1) mobilizacja większej liczby fanów;
2) najlepsza oprawa meczowa.
Poniesione przez województwo nakłady, niższe niż w przypadku organizacji dwóch spotkań reprezentacji młodzieżowych w październiku 2017 roku, zwrócą się z nawiązką w postaci ekwiwalentu reklamowego. Nie zmarnujmy ogromnej szansy na ożywienie chorzowskiego giganta i stworzenie widowiska, które na lata zapamiętane zostanie przez piłkarską Polskę.
Za klub radnych Ruchu Autonomii Śląska w Sejmiku Województwa Śląskiego
Jerzy Gorzelik
Posted in Bez kategorii.