Pozostała działalność Radnego Krzysztofa Szulca

1. Interwencje w sprawach związanych z bezpieczeństwem oś Ruch  ulica Jasna i Czysta.

2. Działalność w ramach zespołu opiniującego sprawy mieszkaniowe osób ubiegających się o wynajęcie na terenie miasta Chorzowa mieszkania gdy za przyznaniem stosownych uprawnień przemawiają szczególne potrzeby Gminy.

3. Udział w pracach prezydenckiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Program „Bezpieczne Miasto”.

W trakcie spotkania Radny Krzysztof Szulc zgłosił szereg zapytań poniżej link do protokołu ze spotkania.

Protokół ze spotkania Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

Rada Społeczna przy Zespole Szpitali Miejskich

Dyżur Radnego.

Zgłoszenia mieszkańców Chorzowa.

Pani Joanna:

Problem z bardzo dużą ilością pojemników na śmieci i na ubrania. Sprawa dotyczy ulic Długiej,  Limanowskiego i plant przy ratuszu Hajduckim. Jak informuje mieszkanka przy tych dwóch ulicach znajduje się ponad trzydzieści różnego rodzaju dużo gabarytowych zbiorników . Zwraca uwagę nie tylko Ilość ale również całkowicie nieprzemyślaną lokalizację. Kolejna sprawa to umieszczenie przy postoju taxi (dworzec w Chorzowie Batorym) ubikacji przenośnej toi toi .W obydwu sprawach Pani Joanna mówi o całkowitym braku estetyki a w drugim przypadku o „wizytówce” miasta kiedy to osoby wychodzące z dworca widzą przenośną toaletę.

Pan Marian:

Mówi o przeciągającym się uciążliwym dla mieszkańców remoncie torowiska i budowie centrum przesiadkowego na chorzowskim  rynku. Pan Marian chciałby się też dowiedzieć iloma pracownikami dysponuje  straż Miejska ile jest patroli mobilnych i ile samochodów ma Straż do swojej dyspozycji.

Pan Tomasz:

Informuje o braku barierek oddzielających chodnik od jezdni przy ulicy Katowickiej. Dokładnie chodzi o przystanek tramwajowy AKS w kierunku Katowic.

Kolejna sprawa to zła organizacja i nieprecyzyjne oznakowanie przy ulicy Starego Zdroju.

Mieszkaniec pyta także o to czy w kolejnym projekcie „unijnym” jest przewidziany remont torowiska tramwajowego przy ulicy Powstańców.

W sprawie torowiska tramwajowego Pan Tomasz chciałby się dowiedzieć co z remontem na odcinku od AKS-u do Stadionu Śląskiego.

Centrum przesiadkowe na rynku czy planowane są dodatkowe przystanki w kierunku Bytomia i Katowic w związku z tym, że po przebudowie tramwaje będą miału możliwość przejazdu np.:  ze Świętochłowic do Katowic przez rynek w Chorzowie.

Zgłoszenia na @

Pan Marcin:

1. Uzasadnienie braku możliwości wyjazdu z posesji przy ulicy Stefana Batorego 34 w kierunku dworca pkp jak też wjazdu jadąc od A4. Na posesji tej znajdują się garaże. Analogiczny wyjazd, a nawet   umiejscowiony bliżej skrzyżowania, jest przy posesji przy ulicy BOWiD 51 i tam jest wymalowana linia przerywana umożliwiająca włączenie się do ruchu w obu kierunkach.
2. Czy Straż miejska zajmie się problemem samochodów parkujących w odległości mniejszej niż 10m przy skrzyżowaniach. W większości przypadków parkowanie odbywa się równo ze skrzyżowaniem. Parkowanie takie bardzo ogranicza widoczność zwiększając kolizyjność skrzyżowania. Problem ten głównie dotyczy następujących skrzyżowań: Zwycięstwa – Łukasińskiego, Odrowążów – Wrocławska, Farna – Karpacka, Orląt – Karpacka . Sprawdzonym rozwiązaniem jest wymalowanie poziomego oznaczenia jakie zastosowano na skrzyżowaniu ulich 16-Lipca – Odrowążów.
3. Czy byłaby możliwość postawienia znaku B36 na łuku ulicy Podmiejskiej przy numerach 18 – 24 lub wymalowania linii podwójnie ciagłej. Parkowanie tam powodu całkowity brak widoczności pojazdu poruszającego się z przeciwka oraz zredukowanie jezdni do ruchu po jednym pasie co stwarza zagrożenie wypadkowe.
4. Kiedy i czy w ogóle planowana jest wymiana oświetlenia pod dopiero co wyremontowanym wiaduktem przy dworcu kolejowym Chorzów Batory? Obecnie zamontowane sprawia wrażenie oświetlenia tymczasowego zamontowanego na czas remontu. Po owym remoncie z oświetlenia tego zwisaja kawałki folii.
5. Kiedy i czy w ogóle planowana jest wymiana barierek pod wiaduktem z punktu 4. Obecne przy świeżo wyremontowanym wiadukcie wyglądają mało estetycznie.